Literatura faktu, publicystyka, reportaż
WIZJA LOKALNA W.ERLICH
wyprzedany
Moti Landau nie jest Polakiem. Nie jest też Marokańczykiem lub na przykład Brazylijczykiem. Ale Polakiem nie jest najbardziej. Ma na to specjalny dokument, który dostał od PRL-owskich władz, gdy opuszczał kraj w 1968 roku, w czasach intensyfikacji antysemickiej polityki rządu. Bo Moti jest Żydem. Mieszkał w Szwecji, Stanach Zjednoczonych i na Karaibach. Jednak po niemal 40 latach wraca do Polski, by pomóc Żydom z Izraela odnaleźć ślady ich rodzin. Jednocześnie stara się zrozumieć własny stosunek do kraju swojego dzieciństwa.
Doktor Hanna Wolan, pracowniczka IBHN-u badająca zjawisko żydokomuny, w szczególności zaś sprawę Rogera Akermana, amerykańskiego archeologa uwięzionego przez władzę ludową, odkrywa tożsamość zamieszanego w tę aferę pracownika UB. Żeby zweryfikować tę informację, musi porozmawiać z synem nieżyjącego już agenta. Ten jednak wiele lat temu wyemigrował do Szwecji.
Losy Motiego, Akermana i Wolan już dawno splotły się w skomplikowany węzeł. Teraz ich wspólna historia ma wyjść na światło dzienne. To, czego o przeszłości swego ojca dowie się Moti, może na zawsze zmienić jego życie.
Egzemplarze powystawowe mogą posiadać lekkie zagniecenia okładki
Egzemplarze powystawowe - mogą zawierać zbite rogi, rozdarcia, przybrudzenia, rysy.