Po ukończeniu i wydrukowaniu albumu Tytus, Romek i ATomek poznają historię hymnu Polski z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani , mistrz Papcio Chmiel radośnie zatarł ręce i popukał się z satysfakcją w siwą, zmęczoną wymyślaniem akcji głowę.- No, spełniłem obywatelski obowiązek uczłowieczania Tytusa, w sekcji uczłowieczanie przez historię .
Przetarł oko (bo rysuje tylko prawym), umył czarne od tuszu dłonie i udał się na NIEWIECZNY spoczynek. Tymczasem okazało się, że to nie koniec. Dzięki światłym umysłom Romka i ATomka, Papcio uświadomił sobie, że nie może pominąć rysowania albumu o tak ważnym wydarzeniu, jak STULECIE NIEPODLEGŁOśCI POLSKI i umieszczeniu w nim dalszego ciągu uczłowieczania Tytusa.
Henryk Jerzy Chmielewski (Papcio Chmiel) to najpopularniejszy autor komiksów w Polsce, grafik, rysownik i publicysta, nestor i mistrz polskich twórców komiksów. Urodził się 7 czerwca 1923 roku w Warszawie. Był uczestnikiem Powstania Warszawskiego. Karierę graficzną rozpoczął w 1947 roku jako rysownik w świecie Przygód , a następnie w świecie Młodych . Największą popularność przyniosła mu ukazująca się od 1957 roku seria komiksów Tytus, Romek i ATomek , która wyznaczyła poziom komiksowej narracji, warsztatu i humoru w twórczości dla młodszych czytelników. Henryk Jerzy Chmielewski był wielokrotnie nagradzany za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz za osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju polskiej kultury, został odznaczony m.in. Warszawskim Krzyżem Powstańczym, Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2007), Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (w 2009 roku podczas uroczystości z okazji 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego). Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu. Mieszka i pracuje w Warszawie. Czytelnicy, którzy wychowali się na jego twórczości, z nostalgią witają dzisiaj wznowienia znanych książeczek, kupują je swoim dzieciom i niecierpliwie czekają na nowe przygody ukochanych bohaterów z dzieciństwa.
Egzemplarze powystawowe - mogą zawierać zbite rogi, rozdarcia, przybrudzenia, rysy.