Prawo, biznes, ekonomia
STANDARDY ETYCZNE W PRAWIE. PRÓBA SYSTEMATYZACJI
Nikt do tej pory sobie nie uzmysłowił, że pojęcia oznaczające tak zwane ogólnoludzkie moralne wartości podstawowe, takie jak słuszność, godność, uczciwość, sprawiedliwość, dobra wola, honor, dobra wiara, dobry obyczaj, solidarność, miłosierdzie, dobry zwyczaj dają podstawę do myślenia o standardach etycznych w prawie.
Książka tematycznie mieści się w ogólnym zagadnieniu prawa i moralności. Oparta jest na wiedzy filozoficznoprawnej, socjologicznoprawnej, sięga prawoznawstwa i legislacji. Koresponduje z polityką prawa i jest dla niej czymś fundamentalnym z racji zawartych w niej idei, mogących wpływać na skuteczność prawa. W rozważaniach autorowi towarzyszy spojrzenie socjologiczne, uwzględniające społeczny odbiór proponowanych rozwiązań.
Praca ma charakter nowatorski; choć rozważane zagadnienie przewija się w różnych dyscyplinach, dotąd nie doczekało się opracowania. Nikt do tej pory sobie nie uzmysłowił, że pojęcia oznaczające tak zwane ogólnoludzkie moralne wartości podstawowe, takie jak słuszność, godność, uczciwość, sprawiedliwość, dobra wola, honor, dobra wiara, dobry obyczaj, solidarność, miłosierdzie, dobry zwyczaj i inne, znane już w prawie rzymskim, w systemach prawnych wielu państw europejskich i w prawie II Rzeczypospolitej, dają podstawę do myślenia o standardach etycznych w prawie.
Egzemplarze powystawowe - mogą zawierać zbite rogi, rozdarcia, przybrudzenia, rysy.