ŚMIERĆ W BRESLAU (WYDANIE KIESZONKOWE)

ŚMIERĆ W BRESLAU (WYDANIE KIESZONKOWE)
ocena ocena ocena ocena ocena
Nasza cena: 5,22 PLN
Cena detaliczna: 14,90 PLN Oszczędzasz: 65% (9,68 PLN)
Producent: Dzień mamy
Autor:Marek Krajewski
Ilość stron:250
Oprawa:miękka
Indeks: 0000059344
EAN: 9788324061167
Status: dostępny od ręki
Wysyłka: 6,99 PLN (przedpłata) 12,80 PLN (pobranie)
Opis produktu

Breslau - tak zwał się Wrocław przed osiemdziesięciu laty, zanim traktat jałtański ofiarował to miasto Polsce Ludowej. Było to miasto niemieckie, związane nierozerwalnie z III Rzeszą. Więc, gdy naziści przejęli w Niemczech władzę, doktryna ich zaczęła panoszyć się również po ulicach Wrocławia. To miasto pełne tajemnic, mrocznych zakamarków, zepsucia i rozpusty. Gdy przemierzasz jego ulice, ciemne zaułki, śmierć może spotkać Cię na każdym kroku? I zbiera swoje okrutne żniwo... Policja znajduje zmasakrowane ciała dwóch kobiet. Obok tajemniczy napis zrobiony krwią ofiar, a wszędzie dookoła... skorpiony. To sprawa idealna wręcz dla radcy kryminalnego Eberharda Mocka - policjanta, który uwielbia grać w szachy z pięknymi nierządnicami, a z domu rozpusty wyciągnąć może go jedynie trudna, kryminalna zagadka.

Skomplikowana intryga, śledztwo prowadzone sumiennie, lecz metodami nie zawsze czystymi i uczciwymi. Brutalna walka o to, by rozwikłać zagadkę i schwytać umykającego sprawiedliwości mordercę. Eberhard Mock to człowiek idealny na swoim miejscu ? twardy, zdecydowany na wszystko, często okrutny i pozbawiony skrupułów. Jedynie ON może dociec prawdy w mieście pełnym nieprawości. Skorumpowana policja walczy tu o władzę i wpływy, notable bez reszty oddają się rozpuście i hazardowi, ulice roją się od podejrzanych typów spod ciemnej gwiazdy?

Marek Krajewski w specyficzny dla siebie sposób oddaje klimat tamtych lat. W powieści jego Wrocław (Breslau) staje się niejako jednym z głównych bohaterów fabuły, niczym Warszawa w "Złym" Leopolda Tyrmanda. Poznajemy dawne, niemieckie nazwy ulic i miejsc, szczegóły życia przedwojennych mieszczan, ich mentalność, polityczne zapatrywania. Dzięki temu powieść ta stanowi atrakcję nie tylko dla fanów kryminału, lecz i dla tych, którzy zainteresowani są historią nie tak przecież znów odległą.

Powieść ta stanowi pierwszy tom traktujący o Eberhardzie Mocku. Początkowo miała nosić tytuł "Skorpiony". Wydana po raz pierwszy w 1999 roku książka stała się już klasyką polskiej, współczesnej powieści kryminalnej. Na cykl ten składają się następujące tytuły:

1. "Śmierć w Breslau",
2. "Koniec świata w Breslau",
3. "Widma w mieście Breslau",
4. "Festung Breslau",
5. "Dżuma w Breslau",
6. "Głowa Minotaura",
7. "Rzeki Hadesu",
8. "Mock".

Egzemplarze powystawowe mogą posiadać zbite rogi, rozdarcia, przybrudzenia.


Kontakt ze sklepem

Księgarnia internetowa BookSale.pl
ul. Lubelska 56A
21-100 Lubartów


Telefon: +48 531 947 666
Email: bok@booksale.pl