Zapisz się na nasz newsletter
i bądź zawsze na bieżąco!

Dla dzieci

ROK NA TARGU

ROK NA TARGU
Nasza cena: 17,96 PLN
Cena detaliczna: 44,90 PLN Oszczędzasz: 60% (26,94 PLN)
Autor:Jola RichterMagnuszewska
Rok wydania:2018
Format:23.1 x 31.0 cm
Ilość stron:28
Oprawa:twarda
Najniższa cena z 30 dni:17.96 PLN
EAN: 9788310133663
Status: Szanowny kliencie towar został
wyprzedany
Witajcie na naszym targu, na którym co sobotę możecie kupić najlepsze lokalne produkty: zdrowe warzywa, ciekawe rękodzieło, ozdoby, książki, kwiaty i pyszne lody.
Iza z Krisem sprzedają miód, wełnę i mleko, a także jogurty, sery i przetwory własnej produkcji. Dyniowy Baron przywozi na rowerze ugotowane przez siebie wegetariańskie potrawy. Pani Słodziutka piecze najwspanialsze ciasta, a jej mąż, Pan Słodziutki, słynie z wyrobu lodów. Dorota szyje niezwykłe zabawki. Zielarka Skrzatula zbiera zioła, z których robi uzdrawiające mikstury. Ceramicy Agnieszka i Willi prowadzą warsztaty, na których każdy może zrobić sobie kubek. Ala i Anka opiekują się psiakami i kotami. Pan Mietek Wróbel pilnuje porządku. Jest i para nowych sprzedawców, Grażynka i Janusz, którzy wprowadzą trochę zamieszania. Mamy też całą gromadę zwierząt: kurę Rebekę, psotnego osła Pioruna i kota Paragona. Kawki podkradają jedzenie, a bociany przylatują i odlatują zgodnie z prawami natury. No i oczywiście są tu dzieci ? niektóre chętnie wyręczają rodziców w sprzedaży, inne się bawią, a jeszcze inne pomagają znajomym starszym osobom robić zakupy.
Rok na targu zawiera dwanaście rozkładówek pokazujących cykliczność i sezonowość lokalnych produktów. Prześledzimy, co słychać u wytwórców i mieszkańców Dobroszyc, potowarzyszymy im w obchodach radosnych świąt, takich jak Dzień Dziecka czy Dzień Kota.
Dodatkowe dwie ilustracje są poświęcone prezentacji bohaterów oraz interaktywnej zabawie.
Jola Richter-Magnuszewska ? maluje, rysuje i wycina ilustracje do książek i ?Świerszczyka . Temat Roku na targu, swojej pierwszej książki autorskiej, zna od podszewki. W Beskidzie Niskim, gdzie mieszka, idea cotygodniowych targów jest ciągle żywa. Regularnie bierze w nich udział zarówno jako stała bywalczyni, jak i wystawca. Jej pracownia ?Z Innej Bajki , prowadzona wspólnie z mężem, gościła na wielu jarmarkach w kraju i zagranicą.


Egzemplarze powystawowe - mogą zawierać zbite rogi, rozdarcia, przybrudzenia, rysy.

Kontakt ze sklepem

Księgarnia internetowa BookSale.pl
ul. Lubelska 56A
21-100 Lubartów


Telefon: +48 531 947 666
Email: bok@booksale.pl