Psychologia weszła do Kościoła i na dobre się w nim zadomowiła. Czy mamy ją stamtąd wyrzucić czy szerzej otworzyć dla niej drzwi?
Czy chrześcijanie mogą zaufać ustaleniom psychologów i neurobiologów? Czy należy zweryfikować na ich podstawie nauczanie Kościoła w kwestii natury ludzkiej i powołania człowieka? To pytania, które coraz częściej pojawiają się w dyskusjach ludzi wierzących. Odpowiedzi na nie stara się znaleźć Magdalena Kędzierska-Zaporowska w rozmowie z o. Andrzejem Jastrzębskim ? filozofem, teologiem i psychoterapeutą naukowo zajmującym się fascynującymi relacjami psychologii i wiary.
Wśród wielu zagadnień, które poruszyli, znalazły się m.in. pytania o to: co jest normą psychiczną i duchową i czy można, cierpiąc psychicznie, zachować właściwą relację z Bogiem, jakie są objawy zaburzeń psychicznych i do kogo zwrócić się po pomoc w razie ich wystąpienia, czy człowiek wierzący może w pełni zaufać ustaleniom psychologii i neuronauk, czym jest chrześcijański rozwój i czy psychologia może w nim pomóc, jak poruszać się w gąszczu różnego rodzaju ofert i publikacji dotyczących zdrowia psychicznego, rozwoju osobistego i duchowości.
Choć nieraz podejmowano w Polsce próby integracji psychologii z duchowością, ta książka w sposób wyjątkowo ciekawy dotyka istoty relacji tych dwóch zagadnień. Wiele osób wierzących zastanawia się, czy skorzystanie z psychoterapii nie zaszkodzi ich wierze. Autorzy w swobodnej dyskusji w przystępny sposób omawiają korzyści ze współpracy tych dwóch dziedzin ludzkiego życia. Książka poszerza horyzonty czytelnika niezależnie od tego, czy szuka pomocy, czy też jej udziela jako terapeuta.? ks. Wojciech Szychowski, psycholog i psychoterapeuta dr hab.
Egzemplarze powystawowe - mogą zawierać zbite rogi, rozdarcia, przybrudzenia, rysy.