Literatura piękna
PANNY I WDOWY TOM I
Kolejne pokolenia kobiet z Lechic - od powstania styczniowego, aż do upadku komunizmu - za swoją bezkompromisowość i wierność sobie płacą samotnością, ale zawsze pozostaje jedno - dom rodzinny. Lechice będą świadkiem miłości i zdrady, w nierozerwalnym splocie wielkich namiętności i wielkiej historii.
W 1 tomie: rok 1864, Ewelina wyrusza za zesłańcem Janem Darskim na Syberię. Miłość do niego przesłania wszystko - obowiązki wobec rodziny, męża, dorastającej córki. Zesłany jest także Cyprian, prawowity mąż. Po jego śmierci Ewelina bierze ślub z Janem, ale ich szczęście trwa krótko.
Z prawdziwą przyjemnością zapowiadamy kolejną książkę Marii Nurowskiej, której premiera zaplanowana jest na początek września "Pamiętnik znaleziony w Katyniu". Jest to zbeletryzowana biografia Janki Lewandowskiej.
Janina Lewandowska jako jedyna kobieta była więziona w Kozielsku i została zamordowana w Katyniu. Córka generała Dowbor-Muśnickiego, głównodowodzącego w Powstaniu Wielkopolskim. Wychowana w tradycji wolnościowej wyruszyła na wojnę 3 września 1939 roku, 17 września wraz z kolegami dostała się do niewoli sowieckiej i została internowana w obozie w Kozielsku. Przybyła tam, jako cywil, ale została promowana na podporucznika - pilota. Generał Henryk Minkiewicz, który objął dowództwo w obozie, powiedział, że stała się przykładem odwagi i wsparcia dla innych jeńców w Kozielsku. Nazywano ją nawet Matką Boską Kozielską. Zamordowana została w Katyniu 22 kwietnia, w dniu 32 urodzin.
Egzemplarze powystawowe, mogą mieć lekkie rysy, otarcia i zagięcia.
Egzemplarze powystawowe - mogą zawierać zbite rogi, rozdarcia, przybrudzenia, rysy.