"Smocza straż" to kolejne wydawnictwo autora serii "Baśniobór", którego fani serii z pewnością pokochają. Historia jest pełna smoków i innych magicznych stworzeń, pełnych niebezpieczeństw, przygód i ulubionych postaci wraz z kilkoma nowymi charakterami. Jeśli jesteście fanami oryginalnej lub nowej serii, to jest to historia, której nie możecie przegapić!
Do sanktuariów smoczych świata przyszła wojna. Niebezpieczeństwo nigdzie nie jest bardziej intensywne niż w Wyrmroost. Po upokarzającej porażce z rąk Kendry i Seta Celebrant, Król Smoków, przygotowuje się do wyzwolenia swojego gniewu i przejęcia kontroli nad swoją ojczyzną. Posiadając informacje od nowego sojusznika, Ronodina, mroczny jednorożec Celebrant szuka legendarnego talizmanu, kamienia panowania.
Potężny kamień jest jednak chroniony przez przeklęty zamek. Po wejściu do twierdzy zamkowej nieugięta moc pozbawia wszystkie magiczne istoty ich mocy i zmusza Celebranta do przyjęcia jego ludzkiej postaci. Kendra i Seth muszą również wejść do przeklętego zamku.
Czy ci dwaj młodzi opiekunowie zjednają sobie wystarczająco dużo stworzeń z Wyrmroostu, by stawić czoła największemu zagrożeniu, z jakim od wieków boryka się magiczna społeczność? Czy mogą udaremnić plan Celebranta? A może cała nadzieja zostanie zburzona przez gniew Smoczego Króla?
Po raz kolejny akcja książki osadzona jest przede wszystkim w Wrymroost, jednym z Sanktuariów Smoczych, a magiczny zakątek jest tak intensywny, że sprawia, że Fablehaven wygląda jak ZOO dla pieszczochów.
Brandon Mull jest mistrzem fantastyki. Doskonale radzi sobie z tworzeniem innych światów ? czasami chyba aż za dobrze. Światy i postacie są prawdziwe i bardzo wiarygodne. Czytelnicy zostają wciągnięci w tę historię, zastanawiając się, co się stanie dalej i kto wygra walkę. Seth powrócił wraz ze swoim humorem; jego interakcje z innymi postaciami są czystą rozrywką.
"Gniew Smoczego Króla" jest drugą książką z serii "Smocza straż".
Brandon Mull mieszka w szczęśliwej małej dolince w pobliżu ujścia kanionu, z żoną i trójką dzieci. Brandon jest autorem bestsellerowych serii New York Timesa "Smocza straż" i "Baśniobór".
Egzemplarze powystawowe - mogą zawierać zbite rogi, rozdarcia, przybrudzenia, rysy.