Nawet  przeczytawszy pięć poprzednich tomów przygód Owena Yeatesa, króla detektywów XXI  wieku, nie domyślamy się, że posiada on brata. Siostrę tak, ale brata? Sam Owen  o tym nie pamiętał!Życie  potoczyło się tak, że nie ma kontaktu z rodzeństwem, chociaż Chociaż właśnie  teraz może spotkać się z bratem. O ile uda się pomóc marnotrawnej owieczce  rodziny Yeatesów. O ile wrogowie braciszka nie dotrą do niego pierwsi, o ile  woli, determinacji i umiejętności Owena wystarczy by stawić czoła grupie  przestępczej, na dodatek nie na swoim terenie, w obcym i wrogim świecie i  czasie?
Nikt  nawet nie próbuje wybić mu z głowy wyprawy ratunkowej. Co najwyżej można go  wesprzeć w kolejnej rundzie walki z krzywdą, niesprawiedliwością, zbrodnią.  Można, ale czy ktoś się podejmie wziąć udział w karkołomnej i okrutnie  niebezpiecznej wyprawie?
I  w jakiej walucie przyjdzie zapłacić za honor, krew, szlachetne poczucie  obowiązku i więzy rodzinneW  jakiej nieważne, ważniejsze ile? 
Egzemplarze powystawowe - mogą zawierać zbite rogi, rozdarcia, przybrudzenia, rysy.