Czy na tarasach ryżowych można zgubić przyjaźń? Co da się wyczytać z magicznych wzorów perskiego dywanu? Co wspólnego ma nocny autostop z kawą po turecku?
Czternaście opowiadań, które łączy motyw podróży na krańce świata lub bardzo blisko. Właściwie sama podróż jest głównym bohaterem.
Każda z opisanych historii ze szlaku toczy się w innej przestrzeni: Japonia, Uzbekistan, Namibia, Finlandia czy Indonezja. Podróżnicy ruszają w drogę, samotnie lub w towarzystwie, by poznać egzotyczne miejsca, innych ludzi, przeżyć przygodę ze światem, dokonać własnych odkryć, poszukać inspiracji i zaskoczeń, dotrzeć do wyznaczonego celu.
Co znajdą podczas swoich wypraw? Czego doświadczą?
Historie o pogoni za przygodą, oczekiwaniach wobec świata i poszukiwaniu własnych dróg, a także o ludziach w podróży i ich problemach. Podróż jest okazją, by się dowiedzieć, jak się zachowujemy w nietypowych sytuacjach, także tych niekomfortowych, i jakie są relacje, które nas łączą. Uważne obserwacje realiów z różnych części świata przeplatają się w tych opowieściach z subtelnym humorem, ironią, a czasem smutkiem. Zapraszamy w fascynującą literacką podróż!
Małgorzata Winkler-Pogoda ? absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Początkowo pracowała jako dziennikarka, a następnie wiele lat jako redaktor i wydawca w kilku wydawnictwach książkowych. Autorka powieści obyczajowej Tamtego lata w Bułgarii, książki wspomnieniowej o Emilu Barchańskim Miałam syna Emila. Wywiad rzeka z Krystyną Barchańską-Wardęcką, książeczki familijnej Zabawne przypadki kota Leona. Mieszka w Warszawie.
Egzemplarze powystawowe - mogą zawierać zbite rogi, rozdarcia, przybrudzenia, rysy.