Porywająca opowieść przedstawiająca polskie realia tuż po zakończonej wojnie. Czy ambicje i talent wystarczą, by osiągnąć szczyt i zostać zapamiętaną? Opera na trzy śmierci to powieść, w której życie, dotąd stłumione przez wojnę, powoli się odradza. Warszawa z wolna zaczyna nim tętnić, a to, co piękne i kojące ludzką duszę, powoli wyrasta na nowo.
Jest rok 1946. W Polsce dopiero wszystko budzi się na nowo. Gustawa Starewicz nie miała lekkiego życia, podobnie jak inni, muszący do tej pory zmagać się z realiami wojny. Dziewczyna znalazła jednak receptę na bolesne wspomnienia, które dopiero co zostały za nią: często sięga po alkohol, chętnie uprawia seks z przypadkowymi osobami i śpiewa. Niestety, jej sytuacja wciąż nie przedstawia się najlepiej. Brakuje jej pieniędzy oraz sposobów na to, by je zdobyć. To wszystko ciągnie ją w dół i zmusza do poddania się rozpaczy.
Niespodziewanie Baden-Baden, mistrzyni Gustawy, umiera na jej oczach. Wtedy przed dziewczyną otwierają się nieoczekiwane możliwości: oto może ją zastąpić w trakcie koncertów, mających inaugurować scenę operową w Puszczy Białowieskiej. Nie zastanawiając się długo, Gustawa pakuje swoje rzeczy i dociera do obozu w samym środku lasu. Wtedy też przybiera nowe imię: Gusta Star, co pozwala jej się przeobrazić z brzydkiego kaczątka w prawdziwą królową.
Egzemplarze powystawowe - mogą zawierać zbite rogi, rozdarcia, przybrudzenia, rysy.