Najlepsze książki dla młodzieży

najlepsze książki dla młodzieży

Czytanie jest czymś naprawdę magicznym. Nie trzeba wychodzić z domu, żeby przenieść się do innej rzeczywistości, w której możliwe są podróże w czasie, a także żyją fantastyczne zwierzęta.

Ciekawe książki dla młodzieży

W tym artykule przedstawiamy najlepsze książki dla młodzieży, które warto przeczytać. Do przedstawionych lektur można wracać co jakiś czas, ponieważ wszystkie są warte uwagi. Każda z książek zasługuje na poznanie historii jej bohaterów oraz spędzenie z nią odrobiny czasu. Absolutnym klasykiem wśród książek młodzieżowych jest "Ania z Zielonego Wzgórza", która powinna się spodobać przede wszystkim dziewczynom. Jest to poruszająca historia o rudej dziewczynce, która ma jedenaście lat. Główna bohaterka mieszkała w sierocińcu, ale później została adoptowana przez Mateusza i Marylę Cuthbertów, więc los trochę się do niej uśmiechnął. W ten sposób zamieszkała na Zielonym Wzgórzu w miejscowości Avonlea, gdzie czekają na nią liczne przygody, ale również wyzwania.

12 dni świąt Dasha i Lily

Kolejną książką wartą polecenia jest "12 dni świąt Dasha i Lily". Warto ją przeczytać szczególnie w bożonarodzeniowym okresie. Akcja rozgrywa się chwilę przed świętami Bożego Narodzenia, a historia opowiada o przygodach pary — Lily oraz Dasha. Zakochani bardzo się zmienili od poprzednich świąt i dużo razem przeszli. W sercu Nowego Yorku chcą jeszcze raz poczuć magię świąt Bożego Narodzenia. John Green jest autorem "Papierowych miast", czyli książki, która daje do myślenia, więc warto ją przeczytać. Główną bohaterką jest młoda buntowniczka Margo Roth Spegelman, a także Quentin Jacobsen. Quentin wiedzie raczej spokojne i monotonne życie, ale do czasu. Pewnej nocy dziewczyna zabiera go ze sobą na rajd po okolicy, a później znika. Warto zwrócić uwagę na fakt, że pojawiła się nawet ekranizacja "Papierowych miast".

13 powodów

Asher Jay napisała niezwykle wartościową książkę o tytule "13 powodów". O książce zrobiło się głośno, po tym jak na Netflixie pojawił się serial, który był ekranizacją powieści. Serial okazał się hitem i zdobył dużą popularność na całym świecie. Warto dodać, że bestseller został przetłumaczony aż na 31 języków. Warto mieć na uwadze, że historia jest dosyć smutna, ale zwraca uwagę na problemy dotyczące współczesnej młodzieży. Hannah jest główną bohaterką, która niestety popełnia samobójstwo. Przed odebraniem sobie życia, zostawia 13 kaset na wycieraczce swojego najbliższego przyjaciela Claya Jensensa. W kasetach dokładnie opisuje swoje powody, dla których to zrobiła. Matthew Quick jest autorem kolejnej powieści zatytułowanej "Wszystko to, co wyjątkowe". Opisane są w niej losy Nanette, która jest wzorową córką oraz uczennicą. Dziewczyna zawsze robi to, co każą jej nauczyciele oraz rodzice. Z czasem trafia jednak na książkę, która całkowicie zmienia jej punkt widzenia na rzeczywistość. Nagle odkrywa w sobie buntowniczkę i zamierza wszystkim robić na przekór. Jest to niezwykle ciekawa lektura, którą warto przeczytać.

Wiele ciekawych książek dla młodzieży stale pojawia się w ofercie Booksale. Warto być zatem na bieżąco z naszymi dostawami, aby móc upolować interesujące pozycje! Co więcej, serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi pozycjami w kategorii „Dla dzieci i młodzieży”. Gwarantujemy, że każdy znajdzie tam coś dla siebie!


Kontakt ze sklepem

Księgarnia internetowa BookSale.pl
ul. Lubelska 56A
21-100 Lubartów


Telefon: +48 531 947 666
Email: bok@booksale.pl