Książki dla młodych rodziców — co warto przeczytać?

książki dla młodych rodziców

Istnieje wiele wspaniałych książek dla młodych rodziców, ale trudno jest wiedzieć, gdzie szukać i które z nich mogą naprawdę pomóc. Na rynek wciąż wychodzą nowe książki i opracowania, z których możemy dowiedzieć się wiele nowych informacji i ciekawostek o wychowaniu dziecka. W takim natłoku łatwo można zostać przytłoczonym liczbą dostępnych książek. Aby ułatwić sobie zadanie, poniżej przedstawiamy kilka propozycji książek i poradników, które mogą okazać się istotne w życiu współczesnych rodziców.

Dlaczego książki w życiu młodego rodzica są ważne?

Rodzicielstwo to jedno z najtrudniejszych zadań, jakiego doświadczamy w naszym życiu. Stawia przed nami pełno nowych wyzwań, którym musimy stawić czoła. Internet jest wspaniałym źródłem informacji, ale zawsze znajdą się tematy, których nie da się wyjaśnić w sieci. Właśnie w takich sytuacjach przydają się pisemne porady od kogoś, kto już coś przeżył lub poznał z pierwszej ręki. Dobrze napisany poradnik powie Ci wszystko, co chcesz wiedzieć na dany temat i pozwoli Ci przejść przez ten sam proces z własnymi dziećmi, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jest to jedna z tych rzeczy, które pomagają w drodze do stania się lepszym rodzicem. 

Z takich książek o wychowaniu dzieci możemy dowiedzieć się wielu niezbędnych informacji, jak również otrzymać szereg rad, które pozwolą młodemu rodzicowiwychować swoje dziecko jak najlepiej. Zazwyczaj są napisane przez osoby, które wychowały już własne dzieci, dzięki czemu bazują na doświadczeniu i własnych przeżyciach. Jako świeżo upieczony rodzic, rzadko kiedy wiemy jak wychować dziecko od podstaw, jak zachować się w niektórych sytuacjach, jak karmić itd. W szkołach nas tego nie uczą, dlatego musimy nauczyć się tego na własną rękę. Książki dla młodych rodziców, w tym książki o rozwoju dziecka stanowią do tego bardzo dobrą podstawę, dlatego jeśli chcemy być dobrym rodzicem i przekazać dziecku wszystko, co najlepsze, powinniśmy się nimi zainteresować w pierwszej kolejności.

Książki dla młodych rodziców — jakie wybrać?

Na rynku występuje szereg pozycji, które w większej lub mniejszej mierze są w stanie pomóc młodemu rodzicowi w wychowaniu dziecka. Ich tematyka różni się w zależności od etapu, na jakim jesteśmy. Dużą popularnością cieszą się książki, które omawiają pełen przebieg ciąży i porodu, w tym badań, których w trakcie ciąży jest tak wiele. Pozycją, na którą warto w tym przypadku zwrócić uwagę, jest książka „W oczekiwaniu na dziecko” autorki Heidi Murkoff. 

Po porodzie, ciało matki wymaga szczególnej opieki. Jeśli zaniedbamy ten proces, skutki mogą odbić się zarówno na zdrowiu matki, jak i dziecka. Książka „Mama po raz pierwszy” A. Stickland i B. Hands, zawiera wszystkie informacje na temat okresu poporodowego. Młoda mama może dowiedzieć się z niej tego, jak prawidłowo zadbać o ciało i skórę oraz o zdrowie psychiczne, którego również nie można bagatelizować po porodzie. 

Pierwszy rok życia dziecka jest dla rodzica jednym z trudniejszych okresów. To tutaj rodzic stawia pierwsze kroki w wychowaniu swojej pociechy, zaznajamiając się dopiero z tym światem. Książka „Pierwszy rok życia dziecka” Heidi Murkoff, jest źródłem wszystkich niezbędnych informacji na temat rozwoju, pielęgnacji, chorób wieku dziecięcego i szczepień ochronnych oraz wielu innych obszarów, które towarzyszą nam w wychowaniu. 

Istnieją także ciekawe pozycje dotyczące tego, jak najlepiej wykorzystać czas wolny ze swoimi dziećmi. Książka „Mama na 5. Przybij piątkę.” Daisy Upton, w doskonały sposób opisuje zajęcia, gry i zabawy z dzieckiem, które nie tylko mogą zapewnić dziecku świetną zabawę, a mamie i tacie chwilę odpoczynku, ale również będą formą nauki i edukacji w pierwszych latach życia dziecka. 

Książki dla młodych rodziców napisane przez znanych celebrytów

Nie jest zaskoczeniem, że znane osobistości zaczynają pisać książki dla dzieci, jak również ich rodziców. W dzisiejszych czasach aktorzy, muzycy i politycy piszą o wszystkim, więc to naturalne, że zwrócą uwagę także na książki o wychowywaniu dzieci. Jedną z takich osób jest Małgorzata Rozenek, która wypuściła na rynek książkę „Świadoma mama. Praktyczna wiedza i porady.”. Pozycja ta zawiera porady oraz wskazówki, przydatne w macierzyństwie. Zawarte są w niej również rozmowy z wieloma specjalistami, którzy obalają mity dotyczące ciąży, ale także autorka radzi jak zmierzyć się z macierzyństwem ze szczególną dbałością o swoje zdrowie psychiczne, gdyż „świadoma mama to szczęśliwa ciąża, udany poród i radość macierzyństwa”. 

Kolejną osobą ze świata show-biznesu jest Anna Lewandowska, która wydała książkę „Healthy Mama”. Jak wiadomo, celebrytka słynie z promowania zdrowego trybu życia. Tak też właśnie jest w przypadku wydanej przez niej książki. Lewandowska skupia się w niej na tym co powinna robić młoda mama, aby odpowiednio zadbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne — jak przygotować się do ciąży, jakich badań należy się podjąć, jak się odżywiać oraz jak zachować równowagę psychiczną.


Kontakt ze sklepem

Księgarnia internetowa BookSale.pl
ul. Lubelska 56A
21-100 Lubartów


Telefon: +48 531 947 666
Email: bok@booksale.pl