Zapisz się na nasz newsletter
i bądź zawsze na bieżąco!

Sensacja,  thriller,  kryminał

Komisarz

Komisarz
Nasza cena: 23,96 PLN
Cena detaliczna: 59,90 PLN Oszczędzasz: 60% (35,94 PLN)
Autor:C.J. Sansom
Rok wydania:2024
Oprawa:miękka
Najniższa cena z 30 dni:23.96 PLN
EAN: 9788381255622
Status: Szanowny kliencie towar został
wyprzedany
Pierwszy tom bestsellerowego cyklu, którego autor fenomenalnie splótł wątki historyczne, kryminalne i prawne z wartką akcją i przygodową fabułą. Bohaterem serii jest Matthew Shardlake ? prawnik o błyskotliwym umyśle Sherlocka Holmesa i sprycie Wilhelma z Baskerville z Imienia róży Umberta Eco ? który rozwiązuje zagadki kryminalne i stara się nie dać wciągnąć w polityczne intrygi. Serial Shardlake na platformie streamingowej Disney+ już 1 maja! Rok 1537. W Anglii dzieją się rzeczy bez precedensu. Henryk VIII odmawia uznania zwierzchnictwa papieża i ogłasza się głową Kościoła. Kraj czekają zmiany. Specjalnie przeszkoleni urzędnicy pod wodzą Thomasa Cromwella, wikariusza generalnego nowego Kościoła, wyruszają, by przeprowadzić kontrolę i rozwiązać klasztory katolickie. Duchowni i wierni stawiają opór i coraz częściej dochodzi do aktów przemocy. W położonym na prowincji klasztorze benedyktynów w Scarnsea wydarzenia wymykają się spod kontroli i dochodzi do mrożącej krew w żyłach zbrodni. Bezgłowe ciało jednego z komisarzy, Roberta Singletona, zostaje znalezione nieopodal świątynnych zabudowań, które ktoś zbezcześcił, malując na nich bluźniercze znaki. Z klasztoru znikła także bezcenna święta relikwia ? dłoń złodzieja ukrzyżowanego razem z Chrystusem. Cromwell zleca sprawę Matthew Shardlakeowi, zaufanemu prawnikowi i wielkiemu zwolennikowi reform. Shardlake, wraz z przyjacielem i asystentem Markiem, rusza tropem zagadki. Wkrótce po ich przybyciu w klasztorze dochodzi do kolejnego morderstwa. Trop prowadzi do Marka Smeatona, domniemanego kochanka niedawno straconej za cudzołóstwo królowej Anny Boleyn... Najpopularniejszy w Europie ? ponad 4 miliony sprzedanych egzemplarzy! ? cykl kryminałów historycznych, który przyniósł C.
J. Sansomowi prestiżową nagrodę Diamond Dagger przyznawaną przez brytyjskie Stowarzyszenie Autorów Powieści Kryminalnych. Emocjonująca podróż w czasie do mrocznej i pełnej spisków epoki Tudorów. Niezwykłe połączenie intrygi kryminalnej z barwnym, pełnym detali opisem szesnastowiecznej Anglii. Pierwszorzędny kryminał, a zarazem jedna z najlepszych powieści historycznych ostatnich lat. Matthew Shardlake zasługuje na miejsce w panteonie wielkich detektywów światowej literatury. ? Mail on SundayFantastyczne powieści kryminalne C.
J. Sansoma ukazują w bardzo realistyczny sposób Anglię za rządów Tudorów. ? Sunday Times Bardziej wyrazista, bardziej prawdziwa niż większość powieści w tym gatunku ? nie wyłączając Imienia róży Umberta Eco. ? Independent Fascynująca powieść detektywistyczna. ? Sunday Telegraph Podmiot odpowiedzialny za bezpieczeństwo produktu: Wydawnictwo Albatros Sp. z o.o., Hlonda 2a/25, 02-972 Warszawa (PL), adres e-mail: kontakt@wydawnictwoalbatros.com


Egzemplarze powystawowe - mogą zawierać zbite rogi, rozdarcia, przybrudzenia, rysy.

Kontakt ze sklepem

Księgarnia internetowa BookSale.pl
ul. Lubelska 56A
21-100 Lubartów


Telefon: +48 531 947 666
Email: bok@booksale.pl