Zapisz się na nasz newsletter
i bądź zawsze na bieżąco!

Produkt został dodanydo przechowalni

Biografie, dzienniki, wspomnienia

KOBIETA SZPIEG : POLKA W SŁUŻBIE JEGO KRÓLEWSKIEJ

KOBIETA SZPIEG : POLKA W SŁUŻBIE JEGO KRÓLEWSKIEJ
Nasza cena: 11,97 PLN
Cena detaliczna: 39,90 PLN Oszczędzasz: 70% (27,93 PLN)
Ilość stron:512
Oprawa:miękka
Najniższa cena z 30 dni:11.97 PLN
EAN: 9788380319592
Status: Szanowny kliencie towar został
wyprzedany
Ilość:
W czerwcu 1952 roku w hotelu w South Kensington została zamordowana kobieta znana jako Christine Granville. W tym, że umarła młodo, nie było zapewne nic dziwnego, zdumiewające było to, że przeżyła drugą wojnę światową.
Krystyna Skarbek, córka zubożałego polskiego arystokraty i jego bogatej żydowskiej żony, była jednym z najodważniejszych tajnych agentów brytyjskich. Opuściwszy Polskę tuż przed wybuchem wojny, została zwerbowana przez służby wywiadowcze na długo przed utworzeniem SOE.
Podejmowała się jednej misji za drugą - przedzierała się przez Tatry do Polski, pracowała w Egipcie i Afryce Północnej, została zrzucona na spadochronie do okupowanej Francji. Dzięki przytomności umysłu i determinacji nie raz uniknęła aresztowania i ocaliła życie kilku kolegom, w tym jednemu ze swoich licznych kochanków, dosłownie kilka godzin przed ich egzekucją przez Gestapo.
Została odznaczona Medalem Jerzego, Orderem Imperium Brytyjskiego i francuskim Croix de Guerre. Clare Mulley opowiada niezwykłą historię tej charyzmatycznej kobiety, która zdawała się nie znać strachu i sprawowała hipnotyczną władzę nad ludźmi ze swojego otoczeniaEgzemplarze powystawowe - mogą zawierać zbite rogi, rozdarcia, przybrudzenia, rysy.


Egzemplarze powystawowe - mogą zawierać zbite rogi, rozdarcia, przybrudzenia, rysy.

Kontakt ze sklepem

Księgarnia internetowa BookSale.pl
ul. Lubelska 56A
21-100 Lubartów


Telefon: +48 531 947 666
Email: bok@booksale.pl