Zapisz się na nasz newsletter
i bądź zawsze na bieżąco!

Historia

HUE 1968 WIETNAM WE KRWI

HUE 1968 WIETNAM WE KRWI
Nasza cena: 24,47 PLN
Cena detaliczna: 69,90 PLN Oszczędzasz: 65% (45,43 PLN)
Autor:Mark Bowden
Rok wydania:2019
Format:15.0x22.5 cm
Ilość stron:640
Oprawa:twarda
Najniższa cena z 30 dni:24.47 PLN
EAN: 9788379761982
Status: Szanowny kliencie towar został
wyprzedany
Obok książek Marka Bowdena trudno przejść obojętnie.
Jest on autorem tak znanych tytułów, jak: Helikopter w ogniu, Zabić bin Ladena, Polowanie na Escobara, według których nakręcono głośne filmy i seriale. Na podstawie Hue 1968 zapowiedziany jest serial, a udział reżysera Michaela Manna gwarantuje produkcję najwyższej jakości.
Hue 1968 to niezwykle plastyczny opis zmagań bojowych w największej z bitew stoczonej przez Amerykanów od czasów zakończenia II wojny światowej.
Dzięki bezprecedensowemu dostępowi do archiwów wojennych w USA i Wietnamie oraz wywiadów z uczestnikami obu stron, Bowden opowiada o każdym etapie bitwy z różnych punktów widzenia. Taka wizja amerykańskiego ?zwycięstwa pokazuje nam obraz wojny znanej ze wstrząsających obrazów ?Czasu apokalipsy Coppoli czy ?Full Metal Jacket Kubricka. Rozgrywana przez miesiąc i kosztująca 10 000 zabitych, bitwa o Hue była zdecydowanie najkrwawsza w całej wojnie. Kiedy się skończyła, amerykańska debata już nigdy nie podjęła tematu wygrania wojny, tylko sposobów wycofania się z niej.


Egzemplarze powystawowe - mogą zawierać zbite rogi, rozdarcia, przybrudzenia, rysy.

Kontakt ze sklepem

Księgarnia internetowa BookSale.pl
ul. Lubelska 56A
21-100 Lubartów


Telefon: +48 531 947 666
Email: bok@booksale.pl