Biografie, dzienniki, wspomnienia
GENERAŁ
Z niezobowiązujących początkowo rozmów z głównym bohaterem, z czasem narodził się pomysł - wspólny Wojciecha Jaruzelskiego i autora - aby spróbować uczynić je kanwą biografii generała. Biografii w założeniu obiektywnej, ani napastliwej, ani uzasadniającej tezę o krystalicznej uczciwości i poczuciu honoru człowieka, któremu przyszło rządzić Polską w czasach przełomu. Prezentowana Czytelnikowi pozycja jest próbą zrozumienia niełatwego życiorysu, złożenia w całość układanki z okruchów ludzkiej pamięci i wyszperanych w zakamarkach archiwów dokumentów, nierzadko mających swą publiczną premierę w tej właśnie książce. Próbą odpowiedzi na pytanie, jak to się stało, że chłopak z ziemiańskiej rodziny, naznaczony traumą zesłania, zdecydował się przyjąć liturgię komunizmu za swoją i czynnie wdrażać ją w Polsce. Jak doszło - i czy doszło w ogóle - do przemiany, w efekcie której po latach Wojciech Jaruzelski został pierwszym prezydentem wolnej ojczyzny?
W poszukiwaniu prawdy o człowieku i historii autor rozmawia ze świadkami wydarzeń sprzed lat i drobiazgowo analizuje tysiące dokumentów - poczynając od tych stworzonych na Kremlu i w państwach radzieckiej strefy wpływów, na regularnie dostarczanych Amerykanom raportach pułkownika Ryszarda Kuklińskiego kończąc. Benedyktyńska praca zaowocowała odnalezieniem prawdziwych perełek.
Jan Osiecki - z wykształcenia socjolog, z zawodu i pasji dziennikarz. Przez piętnaście lat odsłaniał kulisy prac polityków, przygotowując materiały dla `Newsweeka`, Radia PiN, Programu III Polskiego Radia oraz innych redakcji.
Jest autorem wywiadu rzeki `Zbigniew Religa`, `Człowiek z sercem w dłoni` oraz współautorem bestsellerowej serii książek `Ostatni lot`, dziennikarskiego śledztwa dotyczącego przyczyn i przebiegu katastrofy smoleńskiej
Egzemplarze powystawowe. Okładka może posiadać lekkie zagięcia, przybrudzenia, zarysowania.
Egzemplarze powystawowe - mogą zawierać zbite rogi, rozdarcia, przybrudzenia, rysy.