Chemia organiczna. Tom 4 to czwarta część znakomitego podręcznika, cenionego w środowisku akademickim. Nowe polskie wydanie to przekład z najnowszej oryginalnej wersji!
Pięciotomowy podręcznik akademicki, opracowany pod kierunkiem Johna McMurry ego, to gwarancja wysokiej jakości merytorycznej. Świetnie sprawdza się również jako źródło wiedzy i pomoc podczas przygotowań do egzaminu. Jego zasadniczą treść urozmaicają fragmenty podsumowujące poszczególne rozdziały, zadania i pytania sprawdzające. Dzięki temu kolejne zagadnienia wprowadzane są dopiero wtedy, gdy student opanuje już wcześniejszy materiał. Jedynie to bowiem gwarantuje mu pełne zrozumienie zagadnień z następnych działów.
Przede wszystkim jednak jest to przystępnie napisany i ułożony w logiczny sposób wykład dotyczący chemii organicznej. Oto jego czwarta część! Mechanizmy reakcji zostały tu wyjaśnione w nowatorski sposób. Student nie musi już bazować jedynie na wzorach strukturalnych. Umożliwiają to między innymi świetne opracowanie graficzne książki i bogaty materiał ilustracyjny.
Dzięki krótkim paragrafom wprowadzającym do każdego rozdziału czytelnik dowiaduje się, dlaczego zagadnienia, które będą w nim omawiane, są w tym momencie istotne. Na kartach podręcznika znajdziemy ponad 1800 różnorodnych zadań wraz z ich rozwiązaniami, wyjaśnionymi krok po kroku. Umożliwiają one zupełnie inne spojrzenie na zagadnienia chemii organicznej.
Nowością są treści umieszczone w sekcji Mechanizmy reakcji . Czytelnik znajdzie tutaj zadania i omówienia, skupiające się jedynie na tym temacie. Novum jest także dział Doskonal swoje umiejętności analityczne i zdolność wnioskowania . Nagłówek ten spotkamy w różnych miejscach podręcznika. Pod nim zamieszczono opracowania zagadnień związanych z medycznymi, farmaceutycznymi i biologicznymi zastosowaniami chemii organicznej.
Z pewnością już przeglądając poniższy spis treści, czytelnicy zwrócą uwagę na dział Coś ciekawego . Zawiera on treści mające na celu wzbudzić autentyczną fascynację zagadnieniami chemii organicznej. To ciekawostki, przykłady zastosowań i wszystko to, co może być atrakcyjne również i z popularnonaukowego punktu widzenia.
Na czwarty tom podręcznika składają się następujące rozdziały:- Kwasy karboksylowe i nitryle;- Pochodne kwasów karboksylowych: reakcje nukleofilowej substytucji acylowej;- Reakcje substytucji alfa w związkach karbonylowych;- Reakcje kondensacji karbonylowej;- Aminy i związki heterocykliczne;- Coś ciekawego:- Witamina C;- Antybiotyki laktamowe;- Barbiturany;- Wstęp do metabolizmu;- Zielona chemia II: ciecze jonowe.
Egzemplarze powystawowe - mogą zawierać zbite rogi, rozdarcia, przybrudzenia, rysy.
Egzemplarze powystawowe - mogą zawierać zbite rogi, rozdarcia, przybrudzenia, rysy.