Literatura faktu, publicystyka, reportaż
BUSZUJĄCY W BARSZCZU
"Buszujący w barszczu. Kontrkultura w Rosji sto lat po rewolucji" to książka stanowiąca zupełnie nową mapę rosyjskiej kontrkultury, w której muzyka odegrała istotną rolę.
Jak wiele można wyrazić muzyką? Okazuje się, że może ona stać się tłem dla wydarzeń społecznych, kulturalnych i politycznych. W swojej książce "Buszujący w barszczu. Kontrkultura w Rosji sto lat po rewolucji" autor odbywa wędrówkę po stworzonej przez siebie mapie rosyjskiej kontrkultury.
Autor w niebywały sposób skupia się na tych rzeczach i elementach, na które większość ludzi zapewne nie zwróciłaby uwagi. Zdecydował się przyjrzeć z bliska współczesnym zjawiskom muzycznym, przy tym kładąc szczególny nacisk na osiedlowy rap i jego przesłanie. Co stało się z dziedzictwem kultury punk i nowej fali czasów pierestrojki, która inspiruje dziś młode pokolenie artystów? Jaką odegrała rolę i czy naprawdę zmieniła wiele w sposobie myślenia? Autor pokazuje barwne i niespotykane nawiązania do tradycji awangardy początku XX wieku, radzieckiej fantastyki, syberyjskiego szamanizmu i do wielu aspektów, na które nawet w Rosji nie zwróciłoby się uwagi.
"Buszujący w barszczu. Kontrkultura w Rosji sto lat po rewolucji" to pozycja, która spodoba się wszystkim osobom zainteresowanym kulturą, w szczególności tą związaną z muzyką. Tło rosyjskich zmian kulturalnych sprawia, że z chęcią zagłębiamy się w przeszłość i poznajemy zupełnie inny świat od naszego.
Konstanty Usenko jest muzykiem, kompozytorem i autorem tekstów piosenek. Członek zespołu "Super Girl & Romantic Boys" i "19 wiosen" oraz dziennikarz, zajmujący się tematyką społeczno-kulturalną. Autor książki "Oczami radzieckiej zabawki. Antologia radzieckiego i rosyjskiego undergroundu".
Egzemplarze powystawowe, mogą posiadać lekkie zagniecenia okładki, lekko ubrudzone strony
Egzemplarze powystawowe - mogą zawierać zbite rogi, rozdarcia, przybrudzenia, rysy.