Zapisz się na nasz newsletter
i bądź zawsze na bieżąco!

Blog

  • Najlepsze książki fantasy

    najlepsze książki fantasy

    Książki fantasy - najlepszy sposób na spędzenie zimowych wieczorów

    Długie, zimowe wieczory zachęcają nie tylko do czytania, ale również do przenoszenia się do światów, które są pozornie bardzo odległe od naszej rzeczywistości. To właśnie zima jest idealnym czasem do tego, aby sięgać po książki fantasy, warto więc zadać sobie pytanie o to, którą pozycję wybrać jako pierwszą.

    Seria „Świat Dysku”

    Świat Dysku, który stworzył Terry Pratchett znacząco różni się od tego, który nas otacza. Nie może być jednak inaczej, skoro mówimy o świecie znajdującym się na grzbietach czterech słoni oraz żółwia, płynącym spokojnie przez wszechświat. Choć jednak nic tu nie jest takie, jak na Ziemi, każdy czytelnik w pewnym momencie poczuje się tu niczym w domu. Bo choć istnieje tu magia, torba na nóżkach biegnie za swoim właścicielem, a wiedźmy rządzą niejedną społecznością, mieszkańcy Świata Dysku są uderzająco podobni do nas samych. Mają nasze marzenia, ambicje i lęki, podobnie jak my stawiają czoła przeciwnościom i raz na jakiś czas odkrywają ze zdumieniem, że otaczający ich świat jest zupełnie inny niż sądzili. Książki ze Świata Dysku często są też opisywane jako najlepsze książki fantasy dla tych osób, które uwielbiają zwijanie się ze śmiechu podczas czytania.

    Seria „Archiwum Burzowego Światła”

    Świat fantasy, do którego zaprasza nas Brandon Sanderson z pewnością nie wywoła aż tak wielu salw śmiechu. To jedno z tych uniwersów, w których większość z nas wolałaby nigdy się nie znaleźć. Niejasne, ale ciekawe zasady, jakie tu obowiązują oraz mroczne tajemnice sprawiają, że z przyjemnością śledzi się poczynania kolejnych bohaterów. Nie zawsze można ich lubić, niektóre ich decyzje budzą poważne wątpliwości, a ich moralność jest tu dość wykrzywiona. Bohaterowie, podobnie jak sam świat przedstawiony, są jednak najmocniejszą stroną serii. Nie ma tu miejsca dla nikogo, kto nigdy się nie potknął. Nie kibicujemy im bezwarunkowo, ale jesteśmy w stanie zrozumieć każdego z nich. Minusem serii „Archiwum burzowego świata” jest jedynie to, że kolejne tomy nadal powstają. Nie jest to najlepsza wiadomość dla niecierpliwych czytelników.

    Seria „Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza”

    Najlepsza fantastyka w polskim wydaniu to określenie, które przylgnęło do sagi o losach wiedźmina Geralta spod pióra Andrzeja Sapkowskiego. Meekhańskie Pogranicze przygotowało jednak wiele niespodzianek dla osób przekonanych, że inne dzieła polskiej literatury nie dorastają przygodom Geralta do pięt. Robert M. Wegner zaprasza nas w podróż po świecie Imperium, niejasnym, skonfliktowanym, wypełnionym nietypowymi rasami, a jednak bardzo zbliżonym od tego, który nas otacza. Zaprasza nas również do pokochania swoich bohaterów – często dumnych i nierozsądnych, niejednokrotnie osiągających końcowy sukces nieco przez przypadek i choćby dlatego bardzo nam bliskich. Zaletą serii jest także to, że nie musimy wcale wierzyć autorowi na słowo. Wykreowani przez niego bohaterowie rozwijają się na naszych oczach, pozornie małe zagrożenia rozrastają się, a każdy, kto mógłby być postrzegany jako zły bohater, okazuje się mieć swoje racje. W rezultacie, śledzimy akcję coraz bardziej zaangażowani.


    Zachęcamy do zapoznania się z ofertą książek fantasy w sklepie booksale.pl, we współpracy, z którym powstał powyższy artykuł. Booksale oferuje setki książek w atrakcyjnych, niższych cenach - każdy miłośnik książek powinien czym prędzej odwiedzić ten sklep.

  • Najlepsze książki dla młodzieży

    najlepsze książki dla młodzieży

    Czytanie jest czymś naprawdę magicznym. Nie trzeba wychodzić z domu, żeby przenieść się do innej rzeczywistości, w której możliwe są podróże w czasie, a także żyją fantastyczne zwierzęta.

    Ciekawe książki dla młodzieży

    W tym artykule przedstawiamy najlepsze książki dla młodzieży, które warto przeczytać. Do przedstawionych lektur można wracać co jakiś czas, ponieważ wszystkie są warte uwagi. Każda z książek zasługuje na poznanie historii jej bohaterów oraz spędzenie z nią odrobiny czasu. Absolutnym klasykiem wśród książek młodzieżowych jest "Ania z Zielonego Wzgórza", która powinna się spodobać przede wszystkim dziewczynom. Jest to poruszająca historia o rudej dziewczynce, która ma jedenaście lat. Główna bohaterka mieszkała w sierocińcu, ale później została adoptowana przez Mateusza i Marylę Cuthbertów, więc los trochę się do niej uśmiechnął. W ten sposób zamieszkała na Zielonym Wzgórzu w miejscowości Avonlea, gdzie czekają na nią liczne przygody, ale również wyzwania.

    12 dni świąt Dasha i Lily

    Kolejną książką wartą polecenia jest "12 dni świąt Dasha i Lily". Warto ją przeczytać szczególnie w bożonarodzeniowym okresie. Akcja rozgrywa się chwilę przed świętami Bożego Narodzenia, a historia opowiada o przygodach pary — Lily oraz Dasha. Zakochani bardzo się zmienili od poprzednich świąt i dużo razem przeszli. W sercu Nowego Yorku chcą jeszcze raz poczuć magię świąt Bożego Narodzenia. John Green jest autorem "Papierowych miast", czyli książki, która daje do myślenia, więc warto ją przeczytać. Główną bohaterką jest młoda buntowniczka Margo Roth Spegelman, a także Quentin Jacobsen. Quentin wiedzie raczej spokojne i monotonne życie, ale do czasu. Pewnej nocy dziewczyna zabiera go ze sobą na rajd po okolicy, a później znika. Warto zwrócić uwagę na fakt, że pojawiła się nawet ekranizacja "Papierowych miast".

    13 powodów

    Asher Jay napisała niezwykle wartościową książkę o tytule "13 powodów". O książce zrobiło się głośno, po tym jak na Netflixie pojawił się serial, który był ekranizacją powieści. Serial okazał się hitem i zdobył dużą popularność na całym świecie. Warto dodać, że bestseller został przetłumaczony aż na 31 języków. Warto mieć na uwadze, że historia jest dosyć smutna, ale zwraca uwagę na problemy dotyczące współczesnej młodzieży. Hannah jest główną bohaterką, która niestety popełnia samobójstwo. Przed odebraniem sobie życia, zostawia 13 kaset na wycieraczce swojego najbliższego przyjaciela Claya Jensensa. W kasetach dokładnie opisuje swoje powody, dla których to zrobiła. Matthew Quick jest autorem kolejnej powieści zatytułowanej "Wszystko to, co wyjątkowe". Opisane są w niej losy Nanette, która jest wzorową córką oraz uczennicą. Dziewczyna zawsze robi to, co każą jej nauczyciele oraz rodzice. Z czasem trafia jednak na książkę, która całkowicie zmienia jej punkt widzenia na rzeczywistość. Nagle odkrywa w sobie buntowniczkę i zamierza wszystkim robić na przekór. Jest to niezwykle ciekawa lektura, którą warto przeczytać.

    Wiele ciekawych książek dla młodzieży stale pojawia się w ofercie Booksale. Warto być zatem na bieżąco z naszymi dostawami, aby móc upolować interesujące pozycje! Co więcej, serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi pozycjami w kategorii „Dla dzieci i młodzieży”. Gwarantujemy, że każdy znajdzie tam coś dla siebie!

  • Książki dla młodych rodziców — co warto przeczytać?

    książki dla młodych rodziców

    Istnieje wiele wspaniałych książek dla młodych rodziców, ale trudno jest wiedzieć, gdzie szukać i które z nich mogą naprawdę pomóc. Na rynek wciąż wychodzą nowe książki i opracowania, z których możemy dowiedzieć się wiele nowych informacji i ciekawostek o wychowaniu dziecka. W takim natłoku łatwo można zostać przytłoczonym liczbą dostępnych książek. Aby ułatwić sobie zadanie, poniżej przedstawiamy kilka propozycji książek i poradników, które mogą okazać się istotne w życiu współczesnych rodziców.

    Dlaczego książki w życiu młodego rodzica są ważne?

    Rodzicielstwo to jedno z najtrudniejszych zadań, jakiego doświadczamy w naszym życiu. Stawia przed nami pełno nowych wyzwań, którym musimy stawić czoła. Internet jest wspaniałym źródłem informacji, ale zawsze znajdą się tematy, których nie da się wyjaśnić w sieci. Właśnie w takich sytuacjach przydają się pisemne porady od kogoś, kto już coś przeżył lub poznał z pierwszej ręki. Dobrze napisany poradnik powie Ci wszystko, co chcesz wiedzieć na dany temat i pozwoli Ci przejść przez ten sam proces z własnymi dziećmi, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jest to jedna z tych rzeczy, które pomagają w drodze do stania się lepszym rodzicem. 

    Z takich książek o wychowaniu dzieci możemy dowiedzieć się wielu niezbędnych informacji, jak również otrzymać szereg rad, które pozwolą młodemu rodzicowiwychować swoje dziecko jak najlepiej. Zazwyczaj są napisane przez osoby, które wychowały już własne dzieci, dzięki czemu bazują na doświadczeniu i własnych przeżyciach. Jako świeżo upieczony rodzic, rzadko kiedy wiemy jak wychować dziecko od podstaw, jak zachować się w niektórych sytuacjach, jak karmić itd. W szkołach nas tego nie uczą, dlatego musimy nauczyć się tego na własną rękę. Książki dla młodych rodziców, w tym książki o rozwoju dziecka stanowią do tego bardzo dobrą podstawę, dlatego jeśli chcemy być dobrym rodzicem i przekazać dziecku wszystko, co najlepsze, powinniśmy się nimi zainteresować w pierwszej kolejności.

    Książki dla młodych rodziców — jakie wybrać?

    Na rynku występuje szereg pozycji, które w większej lub mniejszej mierze są w stanie pomóc młodemu rodzicowi w wychowaniu dziecka. Ich tematyka różni się w zależności od etapu, na jakim jesteśmy. Dużą popularnością cieszą się książki, które omawiają pełen przebieg ciąży i porodu, w tym badań, których w trakcie ciąży jest tak wiele. Pozycją, na którą warto w tym przypadku zwrócić uwagę, jest książka „W oczekiwaniu na dziecko” autorki Heidi Murkoff. 

    Po porodzie, ciało matki wymaga szczególnej opieki. Jeśli zaniedbamy ten proces, skutki mogą odbić się zarówno na zdrowiu matki, jak i dziecka. Książka „Mama po raz pierwszy” A. Stickland i B. Hands, zawiera wszystkie informacje na temat okresu poporodowego. Młoda mama może dowiedzieć się z niej tego, jak prawidłowo zadbać o ciało i skórę oraz o zdrowie psychiczne, którego również nie można bagatelizować po porodzie. 

    Pierwszy rok życia dziecka jest dla rodzica jednym z trudniejszych okresów. To tutaj rodzic stawia pierwsze kroki w wychowaniu swojej pociechy, zaznajamiając się dopiero z tym światem. Książka „Pierwszy rok życia dziecka” Heidi Murkoff, jest źródłem wszystkich niezbędnych informacji na temat rozwoju, pielęgnacji, chorób wieku dziecięcego i szczepień ochronnych oraz wielu innych obszarów, które towarzyszą nam w wychowaniu. 

    Istnieją także ciekawe pozycje dotyczące tego, jak najlepiej wykorzystać czas wolny ze swoimi dziećmi. Książka „Mama na 5. Przybij piątkę.” Daisy Upton, w doskonały sposób opisuje zajęcia, gry i zabawy z dzieckiem, które nie tylko mogą zapewnić dziecku świetną zabawę, a mamie i tacie chwilę odpoczynku, ale również będą formą nauki i edukacji w pierwszych latach życia dziecka. 

    Książki dla młodych rodziców napisane przez znanych celebrytów

    Nie jest zaskoczeniem, że znane osobistości zaczynają pisać książki dla dzieci, jak również ich rodziców. W dzisiejszych czasach aktorzy, muzycy i politycy piszą o wszystkim, więc to naturalne, że zwrócą uwagę także na książki o wychowywaniu dzieci. Jedną z takich osób jest Małgorzata Rozenek, która wypuściła na rynek książkę „Świadoma mama. Praktyczna wiedza i porady.”. Pozycja ta zawiera porady oraz wskazówki, przydatne w macierzyństwie. Zawarte są w niej również rozmowy z wieloma specjalistami, którzy obalają mity dotyczące ciąży, ale także autorka radzi jak zmierzyć się z macierzyństwem ze szczególną dbałością o swoje zdrowie psychiczne, gdyż „świadoma mama to szczęśliwa ciąża, udany poród i radość macierzyństwa”. 

    Kolejną osobą ze świata show-biznesu jest Anna Lewandowska, która wydała książkę „Healthy Mama”. Jak wiadomo, celebrytka słynie z promowania zdrowego trybu życia. Tak też właśnie jest w przypadku wydanej przez niej książki. Lewandowska skupia się w niej na tym co powinna robić młoda mama, aby odpowiednio zadbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne — jak przygotować się do ciąży, jakich badań należy się podjąć, jak się odżywiać oraz jak zachować równowagę psychiczną.

  • Jakie książki warto przeczytać?

    jakie książki warto przeczytać

    Miłośnicy książek często nie mogą zaprzestać tylko na kilku książkach, szukają coraz więcej nowych wrażeń i książek, w których będą mogli przenieść się do innego świata.
    Książki nie tylko potrafią zaciekawić i pobudzić wyobraźnie, ale gwarantują również mnóstwo rozrywki! Uczą i kształcą. To doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu.
    Po jaką książkę sięgnąć następnym razem? Co warto przeczytać? To pytania, które ciągle nurtują mola książkowego po skończeniu lektury.
    Natomiast osoby, które dopiero chcą zacząć przygodę z książkami pytają od czego zacząć? Jaki gatunek najbardziej przypadnie im do gustu. W naszym artykule spróbujemy rozwiać Wasze wątpliwości i pomóc Wam w wyborze kolejnej lektury.

    Kwestia polecenia jednego tytułu książki, która spodoba się, wszystkim jest niemożliwa. Tyle ile czytelników tyle opinii. Wielu miłośników książek zanurza się w romansach i jest to dla nich idealna kategoria, aby marzyć i rozmyślać. Jeszcze inni zakochani są w kryminałach, które trzymają czytelnika w napięciu i niepewności. Istnieje wiele rodzai książek, które mile zaskoczą czytelnika, dlatego warto przeczytać przynajmniej po jednej książce z każdego gatunku.

    Gatunki książek, które warto przeczytać

    Romanse jest to bardzo popularny gatunek literatury, które pochłania czytelnika. Jest to gatunek książki, który w dużym stopniu zaciekawi każdego.
    Ponadto, romans jest obszernym gatunkiem, ponieważ oprócz romantyzmu i współczesności możemy wyróżnić także romans kryminalny, czy erotyczny.
    Romanse wyróżniają się przede wszystkim motywem miłości i relacjami z partnerami. Książka z gatunku romansów zazwyczaj opowiada o uczuciu między bohaterami oraz ich historii. W zależności od rodzaju romansu możemy spodziewać się pięknej miłości ze szczęśliwym zakończeniem lub zaznać nutki kryminalnej historii, a nawet erotyzmu. 

    Kryminałyjedne z najpopularniejszych gatunków ostatnimi czasy. Ich fabuła przeniesie Cię w świat zbrodni, morderstw i śledztwa. Pomoże zobrazować ci daną historię, przybliżyć wygląd bohaterów, m.in. policjantów, agentów, czy przestępców. Jeżeli chcesz poczuć silne emocje i odkryć tajemnice ekscytujących historii trzymających w napięciu to z pewnością ten gatunek jest dla ciebie. Kryminały mogą być fikcyjne, ale jeżeli chcesz odczuć większy dreszczyk emocji, możesz sięgnąć po książki oparte na faktach. 

    Psychologiczne —  to kolejny popularny gatunek książki, po który sięgają czytelnicy. Powieść psychologiczna głównie oparta jest na emocjach, psychice, sposobie odbierania świata i przeżyciach wewnętrznych bohatera, które są dopełnieniem całości fabuły. Tematy poruszane w powieściach psychologicznych służą do skłonienia czytelnika do refleksji. 

    Jaki najlepszy gatunek literatury zabrać na wakacje?

    Na wakacje wybieramy się, aby odpocząć i się zrelaksować. Dlatego w wolnej chwili miło wziąć ulubioną książkę i zanurzyć się w historii bohatera. 
    Nie ma reguły, jaki konkretny gatunek książki wybrać na wakacje. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj preferujesz, jeśli kochasz kryminały, to będzie to na pewno najlepszy wybór. 
    Najlepszy gatunek książki na wakacje to ten, który na co dzień sprawia Ci przyjemność w czytaniu.

    W sklepie internetowym booksale znajdziesz wiele książek wartych przeczytania z każdego gatunku!

  • Jak zachęcić dziecko do czytania?

    jak zachęcić dziecko do czytania

    Jak zachęcić dziecko do samodzielnego czytania?

    Większość rodziców marzy o tym, aby ich pociechy zainteresowały się czytaniem książek. Czytanie nie tylko rozwija wyobraźnię, ale też uczy nowego słownictwa i poszerza horyzonty. Niektóre dzieci potrzebują jednak większej zachęty do czytania książek. Jak zachęcić dziecko do czytania, nie zrażając go? Czytaj dalej i zasięgnij naszych wskazówek. 

    Zacznij wcześnie

    Aby dziecko oswoiło się z czytaniem, najlepiej już od pierwszych miesięcy życia eksponować dziecko na obecność książek. Możesz czytać dziecku krótkie historyjki, zaciekawiając go modulacją głosu i wydawaniem interesujących dźwięków. W późniejszym okresie sprawdzą się książki obrazkowe, które dziecko może samodzielnie przeglądać. Ważne jest jednak, aby widziało pozytywną reakcję rodziców na próby sięgania po książki.

    Rytuał to podstawa

    Jeśli chcesz wyrobić w Twoim dziecku nawyk czytania, możesz od najmłodszych lat przeznaczać pół godziny lub godzinę w ciągu dnia na wspólne czytanie książek. Ważne jest, aby był to specjalnie wyznaczony czas pomiędzy codziennymi obowiązkami, w trakcie którego możecie razem usiąść i wyciszyć się podczas czytania. Niezależnie od wieku, dziecko z pewnością doceni to, że poświęcasz mu czas na wspólne aktywności.

    Daj dobry przykład

    Dzieci uczą się poprzez naśladowanie, więc jest większa szansa, że same zainteresują się czytaniem, jeśli zauważą ich rodzica z książką. Naturalnie będą chciały robić to co mama czy tata i same sięgną po swoje książeczki.

    Daj dziecku wybór

    Raczej nikt dobrze nie wspomina przymusowego czytania lektur w szkole. Miej to na uwadze podczas wybierania książek dla Twojego dziecka. Pokaż dziecku, że jego zdanie również jest ważne, dając mu kilka pozycji do wyboru. Oczywiście wraz z wiekiem ingerencja rodzica w tematykę czy rodzaj książek będzie mniejsza, nadal możesz jednak sugerować ciekawe tytuły do przeczytania.

    Zacznij od prostych form

    Forma książek powinna być dostosowana do wieku i możliwości dziecka. W przypadku małych dzieci najlepiej sprawdzą się książeczki obrazkowe, lub takie, które posiadają interaktywne elementy. Już kilkumiesięczne dziecko zauważy wtedy, że książki są ciekawymi przedmiotami. Z kolei w okresie przedszkolnym, gdy dziecko uczy się czytać, warto postawić na krótkie historyjki i wierszyki, oraz coraz dłuższe opowiadania czytane razem.

    Wybieraj ciekawe książki

    Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko trwale zainteresowało się czytaniem, wybieraj pozycje zgodne z jego zainteresowaniami. Nie próbuj na siłę forsować czytania swoich ulubionych książek z dzieciństwa, ponieważ może to skutecznie zniechęcić dziecko do czytania.

    Zadbaj o odpowiednie otoczenie

    Czytanie wymaga odpowiedniego poziomu skupienia, dlatego warto zadbać o ciche i spokojne otoczenie. Warto wyłączyć wtedy telewizor, zadbać o odpowiedni porządek w pokoju oraz odpowiednie oświetlenie. Nie tylko zapewni to dziecku odpowiednie wyciszenie podczas czytania, ale również nauczy go, że czytanie może być przyjemną czynnością. 

  • Jakie są rodzaje książek?

    Pewnie niewiele osób pamięta rodzaje literatury, których uczyliśmy się jako dzieci w szkole. Warto jednak przypomnieć sobie podstawy literatury oraz podstawowe rodzaje i gatunki książek, ponieważ może to być pomocne podczas szukania nowej lektury. W tym wpisie postaramy się przybliżyć najpopularniejsze gatunki książek. Być może zainspirujemy Cię do sięgnięcia po nową, ciekawą pozycję. 

    Rodzaje literackie 

    Rodzaj literacki określa formę pisania oraz czytania dzieła. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje literackie: lirykę, epikę i dramat. Z pewnością wszystkie te nazwy są znajome z lat szkolnych. W ramach rodzajów literackich istnieją poszczególne gatunki książek, które możemy spotkać w księgarniach. Przykładowo gatunkiem epiki będzie powieść, opowiadanie, baśń czy pamiętnik, a gatunkiem dramaty komedia, tragedia czy opera

    Gatunki książek

    Z racji tego, że w dzisiejszych czasach najczęściej czytane są powieści, skupimy się właśnie na nich. Ze względu na tematykę powieść można wyróżnić wiele rodzajów powieści. 

    Romans
    Książki te nastawione są na przedstawienie historii miłosnych, zazwyczaj zakończonych happy endem. Romanse od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością, przede wszystkim ze względu na lekkość tematyki, a także wciągające perypetie kochanków.

    Fantastyka i Science Fiction

    Powieści fantastyczne i science fiction skierowane są dla osób z bogatą wyobraźnią. Fabuła powieści fantastycznych pełna jest różnej maści nadprzyrodzonych stworzeń, od elfów po czarodziejów. Bardzo często są to całe serie książek, ukazujące fikcyjne kultury, a nawet ustroje polityczne. Jeśli chodzi o science fiction to zazwyczaj przedstawiają one dystopijną przeszłość lub przyszłość z zaakcentowaniem postępu technologicznego. 

    Powieść historyczna

    Jest to gatunek łączący rzeczywistość i fikcję. Powieści historyczne czerpią inspirację z prawdziwych wydarzeń lub postaci dopisując do nich fikcyjną fabułę. Bardzo często powstają wciągające historie, które mogą dawać czytelnikowi wrażenie, że historia ta zdarzyła się naprawdę. 

    Horror
    Horrory to pozycje dla osób lubiących szybką akcję oraz rosnące napięcie. Tematyka horrorów jest szeroka, od apokalipsy zombie, po opętanie przez demony. Książki te zazwyczaj opisują wydarzenia z perspektywy głównego bohatera, przez co czytelnik może wczuć się w dramatyczny rozwój wydarzeń. 

    Kryminał i Thriller

    Gatunki te są do siebie podobne, ponieważ w obydwu przypadkach fabuła skupia się wokół rozwiązania zagadki. Może być to tragiczne morderstwo, podejrzane zaginięcie czy kradzież, a głównym bohaterem są zazwyczaj osoby pracujące przy rozwiązaniu tej zagadki na przykład policjanci, detektywi, psycholodzy. Cechą odróżniającą thrillery od kryminałów jest napięcie, które jest budowane od początku do końca, oraz wartkość akcji. 

    Biografia i reportaż 

    Biografie opisują życie sławnych osób na przykład aktorów, muzyków czy rodziny królewskiej. Bazują na prawdziwych wydarzeniach, prezentując je w porządku chronologicznym. Z kolei reportaże to relacja na temat ważnych wydarzeń na przykład wojny czy przemian społecznych relacjonowana z perspektywy narratora, którym zazwyczaj jest autor książki.

    Książki dla młodzieży

    Literatura dla nastolatków to główne gatunki przeznaczone dla dorosłych przekształcone w formę dla młodzieży. Znajdziemy tam nastoletnie romanse, powieści fantastyczne z nastoletnimi wampirami w roli głównej czy kryminały, w których rolę detektywów pełnią licealiści. Dodatkowo książki te poruszają zagadnienia bliskie nastolatkom takie jak dojrzewanie, bunt czy pierwsze miłości.

  • Książka dla taty na Dzień Ojca

    książka na prezent na dzień ojca

    23 czerwca to wyjątkowa data, zarówno dla wszystkich ojców, jak i ich dzieci. Dzień Ojca to doskonała okazja, by pokazać ojcom, jak bardzo nam na nich zależy i jak bardzo jesteśmy wdzięczni za to, że zawsze są dla nas. Nigdy nie jest za wcześnie by zacząć myśleć o prezencie, który chcemy podarować. Choć często trudno jest kupić tacie idealny prezent, dobra książka o interesującej go tematyce to świetna propozycja. Ale jak wybrać odpowiednią książkę dla taty? Poniższy poradnik pomoże Ci poznać etapy wybierania idealnej książki dla każdego taty, bez względu na jego zainteresowania. W księgarni BookSale znajdą się wszystkie dostępne gatunki, tak, że każdy będzie zadowolony. A co najważniejsze wszystkie książki są dostępne w bardzo atrakcyjnych, niskich cenach. 

    Jak znaleźć dobrą książkę na prezent na Dzień Ojca?

    Żaden prezent nie mówi tyle, co dobra książka. Ale jak wybrać odpowiednią książkę dla kogoś? Jest kilka prostych taktyk, które można użyć, by obdarowana osoba była zadowolona z prezentu. Książki jako prezent mogą przekazywać wiele emocji. Najgorsze jest wybranie książki, którą ktoś już ma i przeczytał ją. Przekazuje to czysty komunikat: „Hej, jestem zajęty i szczerze mówiąc, nie miałem czasu na myślenie o prezencie dla Ciebie, więc wziąłem, co było przy kasie”. Nie, można zrobić to dobrze. Może to być najlepszy prezent. Wybierając odpowiednią książkę na Dzień Taty, pokażesz mu, jak bardzo Ci na nim zależy, ile dla Ciebie znaczy i jak bardzo jesteś mu wdzięczny za obecność.

    Zobacz jaką kolekcję książek posiada

    Najważniejszą rzeczą jest ocena wszystkich książek taty, które trzyma na półce. Skupienie się na autorach, tematyce lub gatunku sprawia, że kupno nowej książki już nie będzie takie trudne. Po prostu zobacz, czego mu brakuje lub co mogłoby go zainteresować i prezent wybrany. Jeśli wiesz, który autor jest jego ulubionym, warto zaskoczyć go właśnie jego książką. 

    Znajdź mniej znaną książkę autora

    Znając już ulubionego autora, warto poszukać mniej znanych jego dzieł. Może się zdarzyć, że tato przeczytał większość książek konkretnego autora, dlatego wybranie mniej znanej książki stanowi bezpieczniejszy ruch. Nie chcesz przecież kupić mu książki, która już ma lub jest duże prawdopodobieństwo, że przeczytał. 

    Jakie ma zainteresowania życiowe?

    Często chcemy widzieć siebie w głównym bohaterze. Znalezienie książki, która ma element wspólny ze stylem życia, charakterem, zainteresowaniami ojca to większe prawdopodobieństwo, że mu się spodoba. Cokolwiek dzieje się w jego życiu, zawsze znajdzie się książka, która to odzwierciedla. Książki potrafią ratować życie, motywować i budować chęć do dalszej drogi. Życie to przygoda, a dobra książka może sprawić, że ta przygoda będzie pełna pozytywnych emocji i doświadczeń.

    Jakie są jego ulubione filmy lub programy telewizyjne?

    Wiele filmów i programów telewizyjnych jest opartych na książkach. A właściwie większość lepszych filmów jest opartych na książkach. Książki dużo lepiej oddają klimat i charakter scen. Zwróć uwagę na to co lub oglądać Twój tato, przyda Ci się to przy wybieraniu przemyślanego i wartościowego prezentu. 

    Po prostu zapytaj

    Jeśli żaden z powyższych sposobów nie pomógł Ci znaleźć odpowiedniej książki, zapytaj dyskretnie. Nie musi być to pytanie dosłowne. Możesz pokręcić się wokół tematu w rozmowie, by rozeznać się, co by było strzałem w 10. Możesz udawać, że jest to element rozmowy – nonszalancko wpadasz w konwersację podczas spaceru w parku, lub przy kolacji – „gdyby była na świecie jedna książka, którą chciałbyś przeczytać, ale której nigdy nie przeczytałeś, co by to było?”

    Sekretem wyboru idealnej książki na Dzień Ojca jest planowanie. Warto zacząć myśleć o pomysłach wystarczająco wcześnie, by w razie problemów mieć czas na powyższe kroki. A kiedy nadejdzie ten wyjątkowy dzień, zachwycisz go, jak dobrze go znasz i że postarałaś się, wybierając prezent. 

    Dlaczego książki to dobry pomysł na prezent na Dzień Ojca?

    Książki są świetnym prezentem, ponieważ stanowią przemyślany prezent, a czasem mogą prowokować do myślenia. Często pomagają ubierać w słowa emocje, które czasem trudno określić. Książka jest prezentem na lata, można do niej wracać niejednokrotnie lub dzielić się z najbliższymi fabułą czy poradami zawartymi na kartkach. Dobre książki mogą podsuwać pomysły, które zmieniają nasz sposób myślenia, pomagając uczynić życie lepszym i ciekawszym. Właściwa książka może być odpowiedzią na motyw, który kieruje wyborami kupującego prezent: wyrażanie miłości; okazanie sentymentu i przywiązania; jako dowód uznania. Książki stanowią specjalną pamiątkę, która pomaga uczcić specjalną okazję, jaką jest Dzień Ojca. Ogromny wybór literatury, obejmujący wszystkie możliwe gatunki w przystępnej cenie to prosty sposób na podarowanie tak wiele.

Kontakt ze sklepem

Księgarnia internetowa BookSale.pl
ul. Lubelska 56A
21-100 Lubartów


Telefon: +48 531 947 666
Email: bok@booksale.pl