Jeśli nieobce są ci rozmowy o miłości, przeznaczeniu i głębokie rozważania dotyczące życia, sięgnij po tę książkę bez wahania.
Zygmunt Bauman trafił na karty historii jako polski przedstawiciel i jednocześnie twórca koncepcji płynnej nowoczesności - tak zwanego postmodernizmu. Jego wnikliwe analizy, nietuzinkowe spojrzenie na świat i wielka mądrość sprawiły, że miłośnicy jego twórczości z całego świata zaczytują się w jego dziełach. Został odznaczony między innymi Krzyżem Walecznych oraz tytułem doktora honoris causa na aż 18 uczelniach.
W książce ?Bauman. Czynić swojskie obcym poruszane są tematy ważne i niełatwe. To zbiór rozmów o społeczeństwie i odpowiedzialności, ale także o człowieku jako jednostce - jego zdolności do kochania, samoakceptacji i godności, nieuchronności losu i możliwości kształtowania własnego życia. Historia, przeszłość, przyszłość i utopia przeplatają się w książce, tworząc lekturę, od której nie można się oderwać, a jednocześnie nie można o niej zapomnieć. Zagadnienie bycia człowiekiem staje się tu najistotniejsze, rozmowa lawiruje między szczęściem i moralnością. Mnogość przemyśleń Baumana ukazana jest w książce w sposób przystępny, ale nie prostacki. Czytelnik zdaje się siedzieć między twórcą postmodernizmu a Haffnerem, chłonąc każde słowo.
Egzemplarze powystawowe - mogą zawierać zbite rogi, rozdarcia, przybrudzenia, rysy.