WYSPA outlet

WYSPA outlet
ocena ocena ocena ocena ocena
Nasza cena: 10,49 PLN
Cena detaliczna: 35,00 PLN Oszczędzasz: 70% (24,51 PLN)
Indeks: 0000016062
EAN: 9788380690516
Status: dostępny od ręki
Wysyłka: 6,99 PLN (przedpłata) 14,50 PLN (pobranie)
Opis produktu

Kobiecość, fantazja i bogactwo postaci. Opowieść, która dowodzi, że wyobraźnia Joanny Miszczuk nie zna granic.

Maxime Dupont, francuska ciastkarka, dzięki swoim innym ukrytym talentom, prowadzi podwójne życie. Jej przeszłość naznaczona została cierpieniem: osierocona jako dziecko, ofiara przemocy jako nastolatka, brutalnie pozbawiona ukochanego. Już jako dorosła ujawnia w swej drugiej osobowości wielką siłę drzemiącą w kobiecej duszy. Czy to, kim jesteśmy, implikuje nasza przeszłość czy nasze decyzje?

Maxime w wyniku dramatycznych wydarzeń trafia na tajemnicza wyspę Lumię. Wyspa jest praktycznie odcięta od świata, ukryta tak, że nawet bliska Europa nie ma pojęcia o jej istnieniu. Mieszkańcy Lumii rozwijają cywilizację równoległą do naszej, jednak opartą na zupełnie innych podstawach – zarówno technologicznych, jak i moralnych.
Podobnie jak we wcześniejszych powieściach Miszczuk, w „Wyspie” jest wiele wątków historycznych i – oczywiście – silne kobiety.

Czy dzisiaj, w dobie nowoczesnej technologii, internetu, Facebooku możemy powiedzieć, że znamy naszą planetę? Czy udokumentowaliśmy każdy skrawek na lądzie, wodzie i pod wodą? Czy rzeczywiście wiemy o Ziemi wszystko? A jeśli są na niej wyspy nieodkryte, miasta nieznane, morza nienazwane? Miejsca, gdzie życie toczy się według innych reguł niż te, które przez wieki wypracowały nasze cywilizacje? Choćby taka Lumia – wyspa na Atlantyku, wymyślona przez Joannę Miszczuk. Co łączy jej mieszkańców z Francuzką, urodzoną w tysiąc dziewięćset sześćdziesiątym czwartym roku w Paryżu? 
Powieść Joanny Miszczuk ma wszelkie zadatki na superczytadło: dobrą intrygę, krwistych bohaterów, wartką akcję. Autorka zaprasza do wędrówki w czasie i przestrzeni. Podczas tych podróży – wraz z bohaterami książki – odwiedzamy trzy odmienne światy: Portugalię szesnastowiecznych żeglarzy i odkrywców, tajemniczą Lumię i współczesną Francję. 
Już od pierwszych stron powieści czytelnika intryguje pytanie: kiedy i jak świat mitycznej Lumii i ten nasz, rzeczywisty, się spotkają? I co z tego wyniknie? Jedno jest pewne – pomysłowość i wyobraźnia Joanny Miszczuk nie zna granic. 
Gorąco polecam!

Anna Dmowska, „Claudia”

Egzemplarze powystawowe, mogą posiadać lekkie rysy, otarcia, i zagięcia okładki

 

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Klienci którzy kupili ten produkt, kupili również


Kontakt ze sklepem

Księgarnia internetowa BookSale.pl
ul. Legionów 34
21-100 Lubartów

Telefon: +48 531 947 666
Email: bok@booksale.pl