Biologia SP 8 Podr. WSiP

Biologia SP 8 Podr. WSiP
ocena ocena ocena ocena ocena
Nasza cena: 28,20 PLN
Cena detaliczna: 29,60 PLN Oszczędzasz: 5% (1,40 PLN)
Producent: WSiP
Autor:Ewa Jastrzębska, Ewa Kłos, Wawrzyniec Kofta, Ewa Pyłka-Gutowska
Rok wydania:2018
Format:17x24 cm
Ilość stron:192
Oprawa:broszurowa
Indeks: 295_290488
EAN: 9788302174988
Status: wysyłka w ciągu 72 godzin
Wysyłka: 6,99 PLN (przedpłata) 14,50 PLN (pobranie)
Opis produktu

Podręcznik obejmuje zagadnienia z genetyki, które zostały podane w przystępny sposób językiem dostosowanym do uczniów na tym etapie edukacyjnym, jednocześnie ze szczegółowością wymaganą przez podstawę programową. Wszystkie tematy bogato zilustrowano, by ułatwić ich zrozumienie. Krzyżówki genetyczne zostały szczegółowo rozpisane, dzięki czemu uczeń nie ma problemu z ich przyswojeniem.
Przybliżenie istoty procesu ewolucji organizmów w przystępny sposób przedstawiono najważniejsze zagadnienia dotyczące ewolucji człowieka. Uczeń dowiaduje się, gdzie jest miejsce człowieka w systematyce zwierząt, czym różnimy się od małp człekokształtnych i poznaje świadectwa zachodzenia ewolucji.
Podstawy ekologii krok po kroku zagadnienia ekologiczne wyjaśniono na podstawie zależności między organizmami oraz oddziaływań między organizmami a środowiskiem ich życia. Uczeń stopniowo dowiaduje się, czym jest ekologia, ekosystem i populacja, a następnie o powiązaniach występujących między gatunkami i populacjami budującymi złożone sieci ekologiczne.
Kształtowanie pro środowiskowej postawy ucznia w dziale dotyczącym różnorodności biologicznej uczeń poznaje najważniejsze aspekty ochrony środowiska i różnorodności biologicznej oraz zasady racjonalnego wykorzystywania zasobów środowiska. Omówione zostały również najważniejsze formy prawnej ochrony przyrody.
Atrakcyjna grafika zachęcająca do nauki wysokiej jakości zdjęcia i rysunki, znakomicie skorelowane z treścią wykładu, działają na wyobraźnię i pomagają w zapamiętywaniu omawianych treści. Czytelne infografiki łączące ilustracje z informacjami ułatwiają zrozumienie skomplikowanych procesów i zależności
Działy z podręcznika:
Podstawy dziedziczenia cech
Zmienność genetyczna i ewolucyjna
Podstawy Ekologii
Różnorodność biologiczna przejawy, użytkowanie i ochrona

Autor:Ewa Jastrzębska, Ewa Kłos, Wawrzyniec Kofta, Ewa Pyłka-Gutowska
Format:17x24 cm
Ilość stron:192
Klasa:SP 8
Nr dopuszczenia:862/4/2018
Oprawa:broszurowa
Przedmiot:Biologia
Rok wydania:2018
Wydawnictwo:WSiP

Kontakt ze sklepem

Księgarnia internetowa BookSale.pl
ul. Legionów 34
21-100 Lubartów

Telefon: +48 531 947 666
Email: bok@booksale.pl